آرژانتین

پایتخت = بوئنوس آیرس- زبان رسمی = اسپانیایی (دوفاکتو) – واحد پول = پزو آرژانتین.

مناطق گردشی کشور آرژانتین=

مار دل پلاتا -کوردوبا-پورتو مادرین-باریلوچه -اوسوایا -مندوزا -ال کالافاته – لس گلاسیرز -بوینس آیرس -آبشار های ۱یوساگو.

مطلبی کوتاه از کشور آرژانتین=

آرژانتین کشوری است در آمریکای جنوبی. پایتخت آن بوئنوس آیرس است. زبان رسمی این کشور اسپانیایی و جمعیت آن ۴۱ میلیون نفر است. واحد پول آرژانتین پزو نام دارد. آرژانتین از لحاظ وسعت پس از برزیل دومین کشور آمریکای جنوبی و در بین کشورهای جهان هشتمین کشور از لحاظ وسعت است. آرژانتین سومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین را دارد و سطح زندگی در آن بالا است.۹۷ درصد از جمعیت آرژانتین اروپایی‌تبار هستند که بیشترشان از نوادگان مهاجران ایتالیایی و اسپانیایی هستند. ۹۲ درصد از مردم این کشور مسیحی، ۱٫۹ درصد مسلمان و بقیه بی‌دین یا پیرو ادیان دیگر هستند.

منطقه کنونی آرژانتین پیش از این یکی از مستعمرات امپراتوری اسپانیا به نام «فرمانداری ریو دلا پلاتا» را تشکیل می‌داد. با درگرفتن جنگ استقلال آرژانتین، مردم این منطقه اعلام استقلال کردند و پس از استقلال جنگ‌های داخلی آرژانتین رخ داد که در خلال بخش اعظم سده نوزدهم ادامه یافت. این کشور در جریان سده بیستم با چندین کودتا و دوره‌های بی‌ثباتی سیاسی روبه‌رو شد و بحران‌های اقتصادی نیز در آن رخ داد.

مجمع‌الجزایر فالکند در امتداد فلات آرژانتین قرار دارد و اما در کنترل بریتانیا است. این جزایر میان دو کشور مورد مناقشه هستند. ارتش آرژانتین در ۲ آوریل سال ۱۹۸۲ اقدام به تصرف جزایر فالکلند کرد، اما نیروهای بریتانیایی موفق شدند که در ۲۰ ماه مه همان سال جزایر را دوباره پس گیرند. در این جنگ ۲۵۰ سرباز بریتانیایی و ۶۵۰ سرباز آرژانتینی کشته شدند.

 

۲۹
مرداد
۱۳۹۶

Melanie Glastrong گفت:

Such a nice blog.

I have read an amazing article here.

Such a nice blog.

I have read an amazing article here.

۱۸
آبان
۱۳۹۶

  boyman گفت:

  Hi sir
  tnx for you comment
  I hope can see you in Iran by tourism tour be my guest

  Hi sir
  tnx for you comment
  I hope can see you in Iran by tourism tour be my guest

  ۱۹
  آبان
  ۱۳۹۶

پاسخگویی